OQ MEDIS

OQ MEDIS

IPL Alma OptiClear

Terapia Intense Pulsed Light (IPL) to najnowsza i najbardziej obiecująca forma terapii przewlekłego zapalenia powiek (zapalenie brzegów powiek) i dysfunkcji gruczołów Meiboma (MGD). IPL może przyczynowo zatrzymać przewlekłe procesy zapalne, może wyeliminować bakterie i roztocza oraz może ponownie pobudzić gruczoły Meiboma.

Technologia IPL firmy Alma, OptiClear, wykorzystuje energię świetlną z precyzyjnym wąskopasmowym spektrum o ukierunkowanym zakresie terapeutycznym, ponieważ badania kliniczne wykazały, że zakres długości fali 550-650 nm łagodzi objawy MGD i zapewnia skuteczną, długotrwałą ulgę.
Intensywne światło pulsacyjne (IPL) jest od lat stosowane w dermatologii w leczeniu trądziku różowatego, trądziku i pigmentacji skóry. Zastosowanie IPL w dysfunkcji gruczołów Meiboma zostało po raz pierwszy zgłoszone ponad 15 lat temu. OptiClear wykorzystuje od kilku lat zastrzeżoną przez firmę Alma technologię Advanced Fluorescence Technology (AFT), zaawansowaną formę technologii intensywnego światła pulsacyjnego (IPL).
IPL sprawia również, że skóra delikatnie się nagrzewa i promuje krążenie krwi, co ma efekt uboczny w postaci wygładzenia delikatnych zmarszczek wokół oczu w leczonym obszarze.
źródło: https://pl.ipl.expert

Badania kliniczne pokazują, że leczenie IPL suchego oka lub MGD:

  • niszczy nieprawidłowe naczynia krwionośne, które utrzymują stan zapalny
  • zmniejszają poziom mediatorów prozapalnych i hamuje progresję stanu zapalnego
  • zmniejszają osmolarność filmu łzowego do normalnego poziomu
  • przywracają morfologię i funkcjonalność gruczołów Meiboma
  • zmniejszają ilość roztoczy, które stymulują infekcję i prowadzą do MGD.